Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wszyscy dorośli mieszkańcy Krosna.
Ilość uczestników - 30 osób - decydować będzie kolejność zgłoszeń. Formularz po wypełnieniu należy zeskanować i wysłać mailem na adres fundacjadlasztuki@gmail.com. Osoby zakwalifikowane otrzymają zwrotnego maila z informacją o spotakniu organizacyjnym.
REKRUTACJA TRWA DO 11.05.2015
REGULAMIN I FORMULARZ REKRUTACYJNY do pobrania
ETAPY PROJEKTU
CO TO JEST WOLONTARIAT:
Wolontariat to dobrowolne, świadome i niezarobkowe wspieranie własną pracą wybranej przez siebie społecznie pozytywnej inicjatywy. Wolontariusze wspomagają działania, które czynią ten świat lepszym miejscem do życia. Działania te pomagają nam stać się bardziej wrażliwymi, ludzkimi i pomocnymi wobec siebie nawzajem
Potrzeba działania społecznego jest znacząco związana z życiem człowieka. Wolontariat istniał od zawsze. Ludzie pomagali sobie wzajemnie, bo tylko w ten sposób mogli przetrwać w pełnym zagrożeń świecie.
CO DAJE WOLONTARIAT:
Oczywiście, wolontariusze nie otrzymują za swój trud wynagrodzenia, co wcale nie oznacza, że muszą go podejmować całkowicie bezinteresownie.
Korzyści z wolontariatu możemy mieć sporo, od rozwoju osobistego, poprzez zdobywanie doświadczenia zawodowego i życiowego, do nawiązywania nowych znajomości, bo w wolontariacie można przecież nawet znaleźć swoją drugą połowę, czego już wielu wolontariuszy doświadczyło. Wolontariat rozwija także empatię, kształtuje postawy prospołeczne, pozwala pożytecznie zorganizować czas wolny.
Angażowanie się w życie społeczne poprzez wolontariat stanowi dla młodzieży okazję do poznania siebie i świata, do wyjścia mu naprzeciw. Młodzi ludzie mają okazję nie tylko doskonalić swoje umiejętności i kompetencje, ale przede wszystkim doświadczać poprzez samodzielne działanie trudu i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Wolontariat uczy radości życia – stanowi swoiste zaprzeczenie kultywowanej przez niektóre kręgi postawy egocentryzmu i konsumpcjonizmu. Pozwala na głębsze przeżywanie dobra poprzez dawanie siebie innym.
Dla gimnazjalistów, szczególnie tych z trzecich klas, jest on także źródłem punktów, które ułatwiają dostanie się do wymarzonej szkoły. Być może dwa lub trzy punkty to niewiele, ale do przekraczenia progu wybranej szkoły ponadgimnazjalnej mogą być na wagę złota.